Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Diskvalifikacia, riziká a zodpovednosť štatutárnych orgánov
11. - 12.05.2017, Vital Resort hotel Hubert****, Gerlachov
eBook

e-Learning

 

e-LearningNa jednej strane každý zamestnávateľ chce mať najlepších zamestnancov, no na druhej strane si máloktorá organizácia môže dovoliť vynakladať veľké finančné prostriedky na vzdelávanie. Riešením začína byť v súčasnosti on-line vzdelávanie alebo e-learning. Táto forma vzdelávanie je výrazne lacnejšia ako klasické formy vzdelávania – školenia, semináre a pod.
Prečo ?

  • Vzdelávanie formou e-learningu je podstatne lacnejšie ako vzdelávanie v iných formách
  • Nevznikajú dodatočné náklady súvisiace so vzdelávaním– ako napríklad náklady na cestovanie, cestovné náhrady,
  • Nevznikajú pri ňom časové straty vzniknuté cestovaním za vzdelávacími aktivitami.
  • Vzdelávate sa kdekoľvek, kde je internetové pripojenie
  • Vzdelávate sa kedykoľvek to Vám vyhovuje

Koľkokrát sa Vám stalo, že ste sa nakoniec zaplateného vzdelávacieho podujatia nemohli zúčastniť, lebo ste museli dokončiť úlohu pre šéfa alebo Vás nemal kto v práci počas školenia v práci zastúpiť ?

A to je ďalšou nespornou výhodou týchto nových foriem vzdelávania. Okrem nízkej ceny je veľmi dobrou správou, že nové formy vzdelávania nepoznajú geografické ani časové hranice a preto sa môžete vzdelávať v čase, ktorý vyhovuje práve Vám a na mieste, ktoré si vyberiete (doma, v kancelárii a pod.)

Napriek nižším nákladom on-line vzdelávanie a e-learning fungujú spoľahlivo. Dosahujú skvelé výsledky za oveľa nižšie náklady. Pri vzdelávaní sa zameriavajú len na skutočne podstatné informácie, preto dokážu zamestnancov vzdelať za podstatne kratší čas. Výskumy uvádzajú, že tieto nové formy vzdelávania dokážu skrátiť čas na učenie v priemere o 40% - 60%.
Vo výuke sú zapracované reálne situácie, ktoré účastníkom poskytnú priestor na bezrizikovú simuláciu t. j. na modelových príkladoch sa dozvedia a natrénujú si aký postup pre danú situáciu majú použiť.