Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Diskvalifikacia, riziká a zodpovednosť štatutárnych orgánov
11. - 12.05.2017, Vital Resort hotel Hubert****, Gerlachov
eBook

Ako platiť nižšie dane a odvody ?

Daňová optimalizácia

Dokument na stiahnutie...

Od 1.1.2013 opäť pocítime negatívne dôsledky zmien zákonov. Ak dosahujete zisk, budete platiť vyššie dane. Ak zamestnávate dohodárov, výdavky sa Vám zvýšia o odvody. Obmedzenia hotovostných platieb či zmeny v zákonníku práce tiež nebudú akcelerátorom podnikania, skôr naopak. Budú nútiť spoločnosti a podnikateľov prehodnocovať svoje stratégie a náklady.

Dá sa nájsť cesta z tohto začarovaného kruhu obmedzení a ďalších výdavkov bez porušenia legislatívy?

Určite áno. Práve v tomto čase výrazne vzrástla úloha plánovania s dôrazom na optimalizáciu daní a odvodov. Cieľom je zabezpečiť finančné záležitosti tak, aby sme boli povinný zaplatiť čo najnižšie dane a odvody. Hoci by sa mohlo zdať, že možností je veľmi veľa, je potrebné si uvedomiť, že v skutočnosti existujú len tri základné spôsoby ako platiť nižšie dane a odvody, hoci každý môže mať niekoľko variantov, a to:

 • zníženie príjmov,
 • zvýšenie daňových nákladov (výdavkov) a
 • plánovanie s cieľom optimalizácie.

  Čítať ďalej...

BS Partner Newsletter - 02/2013

ScanDokument na stiahnutie ...

V Európe sa každoročne zatvorí 1 milión podnikov. Vlastne len 50% podnikov prežije prvých 5 rokov svojej existencie. Veľká väčšina podnikov, ktoré činnosť ukončia sú malé a stredné podniky a podnikatelia. Voľba RAST vs. KONIEC je na VÁS.

Keď ste sa rozhodli podnikať, boli ste plní optimizmu a chceli ste uskutočniť svoj veľký sen. Hoci až 70% z pracujúcich sníva o vlastnom podnikaní, len každý 7 si tento sen aj splní. Vám sa to podarilo. Prestavovali ste si skvelú budúcnosť… ale realita Vás sklamala.
Podnikanie znamená, že často musíte čeliť každodenným problémom, ktoré odpútavajú Vašu pozornosť od zamerania sa na budúcnosť Vášho podnikania. Je strašne veľa vecí, ktoré musíte vyriešiť ešte dnes a na ostatné Vám už nezostane čas. Avšak bez stratégie nie je budúcnosť.

ZASTAVTE sa na chvíľu a zvážte:

 • Adaptovalo sa Vaše podnikanie na krízu?
 • Poznáte svoje ciele?
 • Viete ako ich dosiahnuť?
 • Máte tú správnu stratégiu?

  Čítať ďalej...