Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Diskvalifikacia, riziká a zodpovednosť štatutárnych orgánov
11. - 12.05.2017, Vital Resort hotel Hubert****, Gerlachov
eBook

Ako vybudovať dlhodobo rastúce podnikanie ?

Dokument na stiahnutie...

Dokument na stiahnutie

Ako najrýchlejšie vybudovať a premeniť svoje podnikanie na neustále rastúce, vysoko ziskové a úspešné?

Základné pravidlo vysoko ziskových a úspešných spoločností a podnikateľov je: Neriešiť operatívu, zamerať sa na stratégiu.

Prečo? Stratégia je Vaša budúcnosť. Pokiaľ nebudete svoju budúcnosť riadiť vy, budete budúcnosťou riadený vy a neustále rastúce, vysoko ziskové a úspešné podnikanie vybuduje Vaša konkurencia, ktorá sa nenechá ovládať, ale aktívne svoj rast riadi.

Aká je realita?

Štatistiky uvádzajú, že priemerná životnosť podnikov  je 6 rokov. To znamená, že veľká

Čítať ďalej...

Web scan

Vaša webová stránka by mala byť oveľa viac ako len on-line zoznam informácií, ktoré chcete o sebe a svojich produktoch povedať verejnosti. Mala by sa stat hlavným nástrojom na generovanie nových obchodných príležitostí a byť schopná ich premeniť na svojich zákazníkov. Ako je na tom tá Vaša? V ktorých oblastiach potrebuje zlepšenie? Náš WEB SCAN Vám to odhalí.

Štatistiky totiž ukazujú prekvapivé až zarážajúci fakt:

90% potenciálnych klientov o Vás ani netuší.

Je vôbec potrebné mať internetovú stránku?

Je efektívne využívať na predaj on-line shop? Nie sú to zbytočne vyhodené peniaze?

Prečo sme tak zdesení? Viac ako polovica respondentov uviedla, že vyhľadáva produkty on-line, ale nakupuje offline. 80% potenciálnych kupujúcich po prieskume na internete následne zavolalo alebo priamo navštívilo kamennú predajňu a 6 z 10 v nej aj nákup uskutočnilo. Ako zabezpečiť, aby nakúpili práve u Vás ?

Čítať ďalej...

Profit Scan

 Už ste niekedy boli na preventívnej prehliadke? Ako často ich absolvujete? Určite mi dáte za pravdu, že včasné odhalenie vážnych chorôb výrazne zvýši šance na jej úspešné vyliečenie.

A boli ste už „na prehliadke“ so svojou firmou? Tak ako preventívna prehliadka dokáže často zachrániť ľudský život, „preventívna prehliadka“ Vašej spoločnosti dokáže zachrániť „život“ Vášho podnikania.

Ide o inovatívny a objektívny diagnostický nástroj, ktorý vyhodnotí Vaše podnikanie v jednotlivých oblastiach. Odhalí Vám oblastí na ktoré je potrebné zamerať pozornosť. Odporučí Vám riešenia, navrhne ďalšie kroky na zlepšenie Vašej situácie.

V Európe sa každoročne zatvorí 1 milión podnikov. Len 50% podnikov prežije prvých 5 rokov svojej existencie. Ako sa rozhodnete vy? Rast alebo Koniec? V Európe sa každoročne zatvorí 1 milión podnikov. Vlastne len 50% podnikov prežije prvých 5 rokov svojej existencie. Veľká väčšina podnikov, ktoré činnosť ukončia sú malé a stredné podniky a podnikatelia. Voľba RAST vs. KONIEC je na VÁS.

Čítať ďalej...

Risk Management Diagnostic pre štatutárne orgány

Za úspechom spoločnosti stoja správne rozhodnutia. Tie zabezpečia, že spoločnosť bude dobre riadená, schopná bojovať so súčasnými ako aj budúcimi výzvami a bude vedieť kapitalizovať všetky príležitosti.

Nevyhnutným predpokladom správych rozhodnutí sú správne znalosti. Len tie Vám zabezpečia efektívne dosahovanie cieľov a ochránia Vás pred rizikovými rozhodnutiami a ich finančnými a trestno-právnymi dôsledkami.

Dôsledky pre konateľov, členov predstavenstiev či prokuristov bývajú oveľa závažnejšie ako keď sa pochybenia dopustí “obyčajný” zamestnanec. Preto je potrebné, aby si práve konatelia, členovia predstavenstviev či prokuristi boli vedomí svojich povinnosti a zodpovednosti.

Riadenie rizík sa tak stave nielen zodpovednosťou spoločnosti, ale aj individuálnou zodpovednosťou, lebo práve štatutárne orgány nesú vysoku mieru osobnej zodpovednosti.

Logická a efektívna aplikácia princípov riadenia a znižovania rizík zabezpečí, že konatelia, členovia predstavenstiev a prokuristi maximálne zhodnotia obchodné príležitosti pri zachovaní akceptovateľnej miery rizika, lebo sú schopní predpokladať a dôsledne zvážiť budúce následky svojich súčasných rozhodnutí.

Riadenie rizík poskytuje konateľom, členom predstavenstiev a prokuristom ochranu, aby predišli dôsledkom finančnej a trestno-právnej zodpovednosti. S akým rizikom riadite Vy?

Overte si Vaše riziko prostredníctvom Risk Management Diagnostic pre štatutárne orgány. Pripravili sme pre Vás dotazníkovú diagnostiku, ktorá kvantifikuje práve to Vaše riziko ako konateľa, člena predstavenstva či prokuritu vyplývajúce z kľúčových procesov a procedúr implementovaných vo vašej spoločnosti.

Overte si, či efektívne alokujete zdroje a kapitalizujete príležitosti za podmienky akceptovateľného rizika.

Využite naše odborné znalosti a profesionálne skúsenosti na dosiahnutie svojich cieľov. Kontaktujte nás.

Ďalšie články...

  1. Konzultácie

Podkategórie